Dünya modasının yükselen yıldızı Chantelle Winnie ilk kez Türkiye’deydi
     Cumartesi akşamı St.Regis Hotel de gerçekleşen Forum Fashion Week kapsamında Türkiye ye gelen Chantelle Winnie nin basın toplantısındaydık. Sıradışı güzelliği ile hayatında karşılaştığı zorlukları ardından instagramda keşfedilmesini America's Next Top Model yarışmasını ve ardından normal yaşamına dönmek isterken gelen tekliflerle hayatının nasıl yön değiştirdiğini anlattı. Bu basın toplantısı bana iki şey öğretti. Birincisi şansın insan hayatındaki rolü, şöyle ki sosyal medyaya koyulan fotografların dogru insan tarafından görülmesi Chantelle Winnie in hayatını değiştirmiş. İkincisi bir hastalıktan kaynaklanan farklılıkların problem olarak görülmesine rağmen Chantelle Winnie in hayatında avantaja dönüşmesi.


 Sıradışı Top Model Chantelle Winnie: “Önemli olan kendine güvenmek
 ve kendini sevmek.”

Her yıl moda dünyasının büyük heyecanla beklediği Forum Fashion Week, 2015 yılının en ilginç moda ikonlarından Chantelle Winnie’yi
Marmara Forum podyumunda ağırladı.

Çocukluğundan beri vitiligo (akderi) hastalığıyla mücadele eden ve
America’s Next Top Model (Amerika’nın Yeni Top Modeli) yarışması ile
üne kavuşan Chantelle Winnie, 10 Ekim Cumartesi akşamı St. Regis Hotel’de gerçekleştirdiği basın toplantısında ilginç açıklamalarda bulundu.

Forum Fashion Week kapsamında Marmara Forum’da podyuma çıkan dünyanın en sıra dışı görünümlü mankeni Chantelle Winnie, 10 Ekim Cumartesi gecesi St. Regis Hotel’de gerçekleştirdiği basın toplantısında özel açıklamalarda bulundu. 4 yaşında karşı karşıya kaldığı vitiligo hastalığı ile nasıl başa çıktığına ilişkin hikayesini basın mensuplarıyla paylaşan Winnie, Türk modasına ve modacılarına ilişkin açıklamalarıyla dikkatleri çekti.  

Chantelle Winnie: “Lekelerimle barıştım ve her geçen gün kendimi daha çok sevdim”
Gerçekleştirdiği basın toplantısında hastalığının ortaya çıkış hikayesini paylaşan Chantelle Winnie; 4 yaşında vücudunda çıkan lekeler üzerine annesi tarafından doktora götürüldüğünü ve doktorun kendisine Michael Jackson’ın hastalığı olarak bilinen vitiligo teşhisi konulduğunu ifade etti. Gençlik yıllarında hastalığından dolayı adaptasyon sorunları yaşadığını aktaran Winnie; “Okulda arkadaşlarım benimle sürekli dalga geçiyorlardı. Kendimi o kadar kötü hissediyordum ki, bu zorbalığa daha fazla tahammül edemedim ve okulu yarıda bıraktım.” dedi. 

Kendisini sevmekten hiçbir zaman vazgeçmediğini belirten Winnie kimseye aldırış etmeden, dışarıdan gelen tepkilere kulaklarımı tıkayıp kendisi olarak yola devam etmeye karar verdiğini ifade etti. Winnie hikayesine şöyle devam etti: “Lekelerim ile barıştım ve her geçen gün kendimi daha çok sevdim. Güzel bir vücudum ve güzel bir yüzüm vardı. Çektirdiğim fotoğraflarımı sosyal medya hesaplarımdan yayınlamaya başladım. Bu fotoğraflarım sayesinde Tyra Banks’in dikkatini çektim ve America’s Next Top Model maceram başladı.”

Yarışmayla birlikte tüm dikkatleri üstüne toplayan Winnie, herkese kusurlarla da güzel olunabileceğini kanıtladı. Yarışmanın ardından basamakları hızla tırmanan Chantelle Winnie 2015 New York Moda Haftası’na damgasını vurdu.

Moda için yaşıyor
Basın toplantısında Forum Fashion Week kapsamında Marmara Forum’da modaseverler ile buluştuğunu aktaran Winnie Türk modası ve modacılarına ilişkin açıklamalarda da bulundu. Forum Fashion Week’e katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Winnie, bu gibi etkinliklerin insanların modaya olan ilgilerinin artmasında önemli katkılar sağladığını ifade etti.Yorumlar